סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אולפנית בני-עקיבא "ישורון" פתח תקוה

אולפנית בני-עקיבא "ישורון" פתח תקוה

בית חינוך עירוני פתח תקוה

קטגוריה: אולפנית
מיקום: פתח תקוה
אזור: מרכז
נוסד: תש"ד
מס' תלמידות: 1500
קהל יעד: בנות כיתות ה-יב מהציבור הדתי לאומי. מצטיינות למגמות עיוניות ומדעים, בעלות צרכים מיוחדים למסלולי מב"ר.
ראש האולפנא: הגב' רעות גיאת
מנהל: מנחם קסירר סימה אבוחצירה
ללא פנימיה
ליקויי למידה
הפרעות קשב וריכוז
מגמות לימוד

אולפנית ישורון - היחודיות שלנו
ייחודה של האולפנית הוא בהיותה בית חינוך המעמיד את ערכי החסד והנתינה במרכז ובהיותה בית פתוח למכלול דעות שיראת ה' וישרות טבעית ניצבות ביסודם. ערכים אלה באים לידי ביטוי במגמות הלימודיות, בפעילויות הערכיו
באולפנית פועל מעון לילדים אוטיסטים, מועדונית לילדים אוטיסטיים, מוקד טלפוני המפעיל את כל ארגון "כח לתת" על מכלול 18 סניפיו בכל רחבי הארץ, בתי קפה במרכזים לקשישים, התנדבות קבועה בעיר רמלה, ועוד.
האולפנית מקבצת בתוכה מכלול שלם של בנות. החזון על אחדות העם והמפגש בין בנות שונות, משכונות ומעדות שונות, עולות וותיקות, עם שאיפות רוחניות, לימודיות וחלומות שונות ועמדות שונות, כולן נפגשות ובונות קהילה.
גישה חינוכית
האמון ההדדי מאפשר פתיחות ומניח כר נרחב לפיתוח האישיות של כל בת ובת על פי אופייה וכישוריה. הנהלת ביה"ס רואה בדברי חז"ל (משנה, מסכת אבות) "מכל מלמדי השכלתי ומתלמידי יותר מכולם" ביטוי לדרך חיים, ביטוי למהות החינוך.
החינוך הערכי לתורה ולתעודה, למעורבות חברתית, לשותפות פעילה בכל מערכות החיים ולאחריות, תופס מקום נרחב בסדר היום הבית-ספרי. לפיכך הפעילויות הערכיות תופסות מקום רב ביותר במהלך שנת הלימודים. אנו רואים בבית-הספר "בית חינוך", בית יוצר לעיצוב תפיסת העולם של כל תלמידה ותלמידה. האולפנית הינה מגדלור רוחני שנועד להאיר על כל מרחבי העיר את משנת הציונות הדתית למלוא רוחבה ועומקה.
שפע הנתינה נועד לחבר את הבנות אל הערכים המרכזיים של חיינו: חיבור לכל עם ישראל, מתוך מה שאנו לומדים בתורת ישראל תוך השפעת שפע של אור וטוב על כל מרחבי ארץ ישראל.
עקרונות אלה מכריחים אותנו לשאוף ולהצטיין בכל תחומי החיים. לכן, גם תחומי הדעת והלמידה מפותחים ומשמעותיים.
תוכניות ייחודיות באולפנית ישורון
האולפנית היא מוסד שש-שנתי, המיועד לבנות האזור. מזה מספר שנים אולפנית ישורון מהווה בית ספר ניסויי.
תוכניות יחודיות המתקיימות מידי שבוע לאורך השנה:
1."גרעין עוצמה":
מטרתו לפתח ולהעצים בנות החפצות בכך בתחומים תורניים ואישיים וזאת על מנת שיעצימו וישפיעו על הסביבה בתוכה הן חיות הן באולפנית והן מחוצה לה.
2.תוכנית בת מצווה:
תוכנית הכנה לקראת בת ? מצווה לאמהות ובנות.
3.בימ"ד לבוגרות:
שעור שבועי בבית המדרש לבוגרות, המשולב בביקורים במקומות השירות של הבוגרות.
4.קבלת שבת
מידי יום שישי כוללת שיחה עם ראש האולפנית או רב האולפנית, שירים חסידיים ושירי שבת.
5.לאורו נלך ? פרויקט ארצי מיוחד המתקיים באולפנית ובישיבות.
במהלך השנה יוצאות בנות מכיתה יב' לכ- 3.5 שעות התנדבות בתוך יום הלימודים בבתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי פ"ת. פרוייקט זה הוא חלק מתוכנית החסד השש - שנתית בישורון.
6.קו לחיים:
עמותה העוסקת במתן שירותיים וסיוע לילדים הסובלים ממחלות קשות. פרויקטים וימי נופש ופעילויות בהם הבנות משקיעות מזמנן ומרצן ומפעילות את הילדים ואת בני המשפחות בפעילויות שונות.
עוד על האולפנית
שיתוף התלמידות עם הצוות בקביעת הפעילות החינוכית

במהלך השנה האחרונה ובתהליך שמתקיים לאורך שנה"ל תשס"ט הולכות ונבנות שתי קבוצות המשלבות יד ביד תלמידות וצוות הוראה.
1.פורום תלמידות: המתכנס פעם בחודש לפגישה עם ההנהלה הפדגוגית ובו מועלים נושאים שונים הקשורים לרווחת התלמידות בהקשרים פדגוגיים בפורם זה יושבות שתי נציגות מכל כיתה דבר שמאפיין ראיה רחבה של הנעשה בכיתות ובשכבות השונות הן לבנות ? התלמידות והן להנהלת האולפנית.
2.ה"מליאה"
גוף המאחד בתוכו בנות ואנשי צוות השותף בהובלה וישום של תהליכים חינוכיים באולפנית. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא ההבנה כי כל הצדדים באולפנית שותפים ונושאים באחריות לנעשה באולפנית. המליאה נבחרת בתהליך של בחירות.

מגמות הלימוד

מגמות הלימוד מגוונות וכוללות מגמות לפיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מחשבים, ספרות, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, גיאוגרפיה וארץ ישראל
מקום מיוחד תופסות המגמות שמטרתן לפתח את היצירה הפנימית הייחודית לכל אחת ואחת, מגמת מוזיקה, תקשורת, אומנות, והשנה נוספו מגמות דרמה, אמהרית ורדיו. הבנות מלוות בידי צוות מקצועי וציוד משוכלל ומגיעות להישגים נפלאים גם בתחרויות ארציות. אנו בטוחים שגם מגמות אלו מסייעות לכל אחת מהבנות לפלס נתיב ייחודי בבנין אישיותה.

שיפורים שנעשו במהלך הקיץ תשס"ח

נפתחה מעבדת מחשבים חדשה הכוללת 18 עמדות איכותיות ביותר.
נפתחה כיתת חנוך מיוחד הנותנת מענה אישי ל-10 תלמידות.
הבנות מקבלות תוכנית אישית תלת-שנתית ומתפתחות בכיוון המתאים להן. וזאת בנוסף לשילובן בשכבה בכל שאר התחומים והפעילויות.