סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אולפנת כפר פינס

אולפנת כפר פינס

אם האולפנות

קטגוריה: אולפנא
מיקום: כפר פינס
אזור: מרכז
נוסד: תש"כ
מס' תלמידות: 440
ראש האולפנא: הרב יורם צהר
עם פנימיה
מגמות לימוד

היחודיות שלנו
אולפנת כפר פינס נוסדה ע"י מר אלי ששר ז"ל שהיה מנהלה הראשון, וייסד את האולפנא בשליחות בני עקיבא ובעידודם של הרב נריה ז"ל והרב אברהם צוקרמן יבדל"א.
במשך השנים גדלה האולפנא והתפתחה. נקבעו בה דפוסי חינוך מיוחדים ותוכנית חברתית עשירה ומגוונת.
האולפנא שמה לה למטרה לפתח דמות של בת תורה, המעורה בחיי החברה והמדינה.
אישיות עצמית, בעלת הכרה דתית עמוקה וידע נרחב במקצועות תורניים. יחד עם זאת, האולפנא מציבה לבנותיה רף גבוה בלימודים הכללים בכל מגוון המקצועות אותם לומדים בבתי הספר הרגילים.
גישה חינוכית
המטרה היסודית באולפנת כפר פינס היא לפתח דמות של "בת תורה", המעורה בחיי החברה והמדינה, אישיות עצמית, בעלת הכרה דתית עמוקה וידע רחב במקצועות התורניים, יחד עם לימודים כללים, בכל מגוון המקצועות הקיימים בבתי ספר רגילים. שמירה על תפקידה המיוחד של אם יהודיה בבנין התא המשפחתי, יחד עם מעורבות חברתית ואכפתיות לאומית. שאיפה לגדלות ולשלמות בכל התחומים. הדגשים החינוכיים הם אמינות, יושר, נתינה לזולת, פתיחות וערכים נוספים המעניקים לבת כלים מתאימים להתמודדות בדרכי החיים.
תקופת הלימודים באולפנא חופפת לגיל ההתבגרות, גיל התהייה והחיפוש של הזהות העצמית האישית בתוך המסגרת הכללית של המשפחה והחברה, על כן בתקופה זו רבים המשברים, עליות וירידות. בניה ושבירה הם חלק מהחיים בתקופה זו. הצוות משתדל כמחנכים ללוות את הבנות על מנת שהן תגענה אל המנוחה והנחלה בריאות ברוחן ובנפשן עמוסות בערכים, בדרך ארץ, אמונה ויראה ובשאיפות לדברים גדולים וטובים להם ולחברה כולה.
מידע נוסף על אולפנת כפר פינס
באולפנא לומדות בנות מכל הארץ. קבוץ גלויות אינו מסתיים בדריכה על קרקע מולדת אלא בחיים משותפים של נידחי ישראל. האולפנא פתוחה לכל בנות הארץ המבקשות חינוך תורני משמעותי ומסוגלות לעמוד בדרישות האינטנסיביות.