סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אולפנת לבונה

אולפנת לבונה

התחדשות הרוח היהודית המקורית בלימוד, בחוויה וביצירה

קטגוריה: אולפנא
מיקום: מעלה לבונה
אזור: מרכז
נוסד: תשנ"ט
מס' תלמידות: 200
ראש האולפנא: נורית בן זמרה
רב האולפנא: הרב גדי בן זמרה
עם פנימיה
מגמות לימוד

היחודיות שלנו
אולפנת לבונה שמה לה לדגש את הצורך בחידוש הרוח היהודית המקורית בלימוד מדע חינוך ויצירה. חידוש זה נעשה ע"י לימוד ויניקה רצופים מתורתו של מר"ן הרב קוק זצ"ל ותורת החסידות לגווניה.
האורינטציה הבית ספרית היא להיות כלי של נתינה לעם ישראל וארץ ישראל מתוך אמונה אישית- פנימית.
החזון שלנו
מטבע הדברים מטרת האולפנה לבנות יחיד המעורה וערב לכלל ישראל ולארץ ישראל, ההתרחשות באולפנה דינמית מאד ודורשת התיחסות יומיומית לנעשה סביב. תגובות למהלכים מדיניים, תגובות ל"דעת תורה" ממגוונים שונים, ערכים דמוקרטיים ומדינה כערך.
הייחודיות שלנו
יחודה של האולפנה הוא בנכונות להיכנס לדיונים מעמיקים עם כל תלמידה החפצה בכך - בבודדת או בקבוצה – תוך לימוד מגוון השקפות הנותן אפשרות מציאת דרכים לישום התורה הנלמדת באולפנה כגון: "התנדבות", "הפצת יהדות" , עזרה הדדית בתוך האולפנה ועוד... היוצרת אוירה חברתית חיובית מאד ההולכת ומתרקמת באולפנה.
הגישה החינוכית שלנו
בית המדרש

באולפנה פועל בית מדרש פעמים בשבוע.
ביום ראשון בית מדרש מקיים שיעורי רשות בחסידות ( בשתי רמות ), וביום רביעי בית מדרש חובה לימוד בחבורה או ביחיד עפ"י נושאים קבועים מראש.
את בית המדרש מלווה מרכזת. לכל כיתה צמודה דמות נשית רוחנית הזמינה ללימוד עם הבנות עפ"י רצונן או שאלות אישיות שברצונן לעבד.

פעילות חברתית

הפעילות החברתית בשנה מחולקת עפ"י חודשי השנה כאשר לכל תקופת זמן – נושא נרתמים לנושא מכיוונים שונים מורים מקצועיים, מחנכת, מדריכות וההנהלה