סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ביה"ס להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים

ביה"ס להעצמה אישית ולהכשרת מטפלים

תורת החיים

קטגוריה: לימודי טיפול, אימון והנחייה
מיקום: יד בנימין
אופי המוסד: דתי תורני
קהל יעד: מסלולים נפרדים לנשים ולגברים
אזור: דרום
נוסד: תשס"ח
מס' סטודנטים: 160
נשיא: הרב שמואל טל
מנהל: הרב יהודה לובצקי
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לגברים
תואר ראשון לגברים
קורסים ולימודי תעודה לנשים

יעוץ בתורת הנפש

לימודי פסיכולוגיה יהודית לנשים

קורסים ולימודי תעודה לגברים

לימודי פסיכולוגיה יהודית לגברים

יעוץ בתורת הנפש

תואר ראשון לגברים

תואר ראשון בחינוך והוראה B.Ed לגברים

על ביה"ס
ביה"ס הוקם בתשס"ח ע"י ראש ישיבת "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, על מנת ללמד את תורת הנפש מהזוית התורנית ולהכשיר מטפלים שיתנו מענה עפ"י התורה למצוקות הנפש השונות.
בביה"ס לומדים השנה כ-160 תלמידים מרחבי הארץ.
ביה"ס ממוקם ביישוב יד בנימין, ליד גדרה וסמוך לכביש 6.
תפיסת הייסוד של ביה"ס
ביה"ס "תורת החיים" מתאפיין בכך, שכל הלימודים מבוססים על הדרכת התורה ומקורות חז"ל, החל מהנחות היסוד והקניית הידע, ועד הכלים הטיפוליים הניתנים בו.

כיוון שמהלכי חייו של האדם בעולם, על כל פרטיהם, זומנו לו לעבודתו האישית ע"י רבש"ע,
נמצא שכל הבעיות, הסיבוכים והסבל, חוסר האונים והכאב יכולים לקבל מענה אמיתי אך ורק עפ"י ההנחיה האלוקית המתבטאת בתורה. ויותר מכך:
שליחות האדם בעולם הזה היא להגיע לידי קרבת אלוקים, אמונה בו ועשיית רצונו ולכן כאשר ישנם קשיים, גם נפשיים, הם בהכרח נוגעים למהות זו של חייו, והדרך היחידה לפותרם היא ע"י חיבור עמוק אליה.

בביה"ס תקבל/י בע"ה כלים והכוונה על מנת להתקדם למימוש שליחות זו, תוך נתינת מענה אמיתי לקשיים וחיבור עם כוחות האמונה שבך. מתוך כל זאת בע"ה תזכה/י לצמיחה לגבהים חדשים. על בסיס לימוד זה של השקעה שלך בעצמך, בעבודת הנפש והמידות, תוכל/י בעז"ה לרכוש כלים ולפתח את היכולת לסייע גם לזולתך.
ייחודיות ביה"ס
למידה המכוונת למעשה:
השיעורים מעמיקים בהבנת נפש האדם עפ"י התורה ומבהירים את מערכות המושגים של עולם הנפש ושל עולם הטיפול. המרצים מרכזים תובנות ותודעה, מערכות ערכים וכלים טיפוליים, לאורם הם מנחים את התלמידים ביישום הדברים על עצמם בתחילה, ובהמשך בהכוונת יישומם על אחרים.

תהליך העצמה אישית:
אנו יוצאים מתוך הנחה שכדי שתוכל/י לסייע לזולתך, עליך ראשית לעבור תהליך עם עצמך. לכן אנו מכוונים אותך לעבודה אישית (הפנמת מערכת מושגים חדשה, היכרות מעמיקה עם עולמך האישי תוך הקשבה לעצמך, ומתוך זאת לעבודה פנימית ושינוי).

סדנאות בקבוצות קטנות:
על מנת לזמן את התלמידים לעבור תהליך אישי, תכנית הלימודים כוללת סדנאות, שבהן הם פוגשים את עצמם ומתמודדים עם נושאים לא סגורים שבתוכם. בפועל, ברמה מסוימת, רוב התלמידים עוברים טיפול אישי במסגרת קבוצתית.

אוירה משפחתית:
בבית ספרנו אוירה חמה ומשפחתית הן בין התלמידים לבין עצמם, הן עם המרצים והן עם אנשי הצוות וההנהלה. באופן טבעי נוצרים קשרים עמוקים ומשמעותיים בין התלמידים. אנו מזמינים אותך להצטרף ולהיות חלק ממשפחת ביה"ס.