סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > דעת ותבונה

דעת ותבונה

הכשרת מטפלים ומאמנים

קטגוריה: לימודי טיפול, אימון והנחייה
מיקום: הרצל 141 רחובות
אופי המוסד: דתי
קהל יעד: מסלולים נפרדים לנשים ולגברים
אזור: כל הארץ
ראש המכללה: הרב יצחק ערד
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לגברים
קורסים ולימודי תעודה לנשים

יעוץ ואימון משפחתי

אימון זוגי

אימון הורים

קורס אימון אישי לנשים

קורס CBT לנשים

ביבליותרפיה

קורסים ולימודי תעודה לגברים

קורס אימון אישי לגברים

קורס CBT לגברים

ביביליותרפיה

אימון משפחתי

אימון הורים

אימון זוגי

דעת ותבונה
מכון דעת ותבונה הוקם לפני כ-10 שנים במטרה להכשיר אנשי מקצוע שיעסקו במקצועות הטיפול השונים בגישה יהודית המתבססת על התאוריה של הבנת הנפש כפי שהיא מבוארת בתורת החסידות והקבלה .
במכון, בראשות הרב יצחק ערד פותחו תכניות לימודים במספר מקצועות: הכשרת מאמנים אישיים, מאמנים זוגיים ויועצי נישואין, מאמנים להורים, גישור, וcbt - יהודי - טיפול קוגניטיבי התנהגותי יהודי ועוד.
בלימודים בדעת ותבונה שילוב של ידע מעמיק ומרתק בהבנת הנפש, במתן דגש על הורדת הרעיונות העמוקים לשפה בהירה ומודרנית יחד עם הקניית כלים מדוייקים, מקצועיים ופרקטיים לעבודה הטיפולית. הגישה למקצועות הטיפוליים היא מתוך תחושת שליחות, תוך מתן דגש לאמונה בזולת, לאמונה במשמעות שיש במה שהוא עובר ובכוחות שנתנו לו להתמודד, להתגבר ולנצח ולממש את תפקידו וייעדיו.
הלימודים יקנו לתלמידים את הכלים המקובלים בעולם בתחום המקצועי. הכלים יילמדו ממקורם היהודי ובכך יעמיקו ויוסיפו בהבנת נפש האדם וביכולת לעבור תהליכים המובילים לשינוי ולריפוי.
תכנית הלימודים
תכניות הלימודים כוללות לימוד תאורטי, תרגול ויישום מעשי, סדנאות חווייתיות להעמקת המיומנות המקצועית, ניתוח מקרים וסטאג'.
בצד הלימוד המקצועי, הקורסים בדעת ותבונה הם גם תהליך של העצמה, מסע אישי מרתק של כל תלמיד להכיר את המימד הפנימי יותר, תוך רכישת ידע ושפה בהירה ומדויקת להבנת התהליכים האישיים והאתגרים היחודיים של החיים.
במשך השנים הוכשרו מאות תלמידים במקצועות האימון והטיפול, המיישמים בפועל את לימודיהם בעבודה הטיפולית ובהעצמת חייהם האישיים.
קהל היעד
הלימודים מיועדים לגברים ולנשים בהפרדה.
בדעת ותבונה הלימודים באווירה נעימה, התלמידים מגיעים מחוגים שונים ומגוונים. גם חתך הגילאים של התלמידים הוא רחב, יושבים בצוותא צעירים הבאים לרכוש מקצוע בתחום הטיפולי יחד עם אנשי חינוך וותיקים, משפיעים ומנהיגי קהילות, יועצים ומטפלים בעלי ניסיון רב שנים הבאים להעמיק את הידע שלהם בהבנת הנפש, ולקבל כלים נוספים מעולם החסידות ובכך לשכלל ולדייק את עבודתם המקצועית.
מיקום: רחוב הרצל 141, רחובות
מיקום סניפים נוספים

ירושלים, צפת, יקנעם, רעננה

פנו עכשיו
ל" דעת ותבונה":
0737576138