סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ישיבת אורות יהודה

ישיבת אורות יהודה

אפרת

קטגוריה: ישיבה תיכונית
מיקום: אפרת
אזור: ירושלים
נוסד: תשנ"ז
מס' תלמידים: 150
ראש הישיבה: הרב דוד קמחי
ללא פנימיה
מגמות לימוד

ישיבת אורות יהודה
הישיבה הוקמה הודות ליוזמה והתארגנות של הורים מהאזור, שביקשו להקים ישיבה תיכונית תורנית לא פנימייתית ברמה גבוהה, שתכין את הנוער הדתי-לאומי להתמודד עם צרכי השעה.
אנו מאמינים בשותפות עם ההורים בעיצוב אישיותו הדתית והרוחנית של התלמיד. הגעה יומיומית הביתה מאפשרת להורים לעמוד מקרוב על התפתחות בנם תוך שיתוף פעולה עם הר"מ וצוות הישיבה.
התלמידים מגיעים מגוש עציון, בית שמש ואזור ירושלים. תלמידים הגרים מחוץ לאפרת מגיעים בהסעות ממוגנות באבטחת גורמי הביטחון.
כ-80% מבוגרי הישיבה לומדים במסגרת ישיבות הסדר וגבוהות והשאר במכון לב ובמכינות
לימודי קודש
לימודי הקודש כוללים לימודי גמרא בעיון ובבקיאות, תנ"ך, הלכה, אמונה ומחשבת ישראל. בלימודי הגמרא בעיון ניתנת אפשרות לכל תלמיד לבחור בין גוונים שונים ועומקים של לימוד. לימודי הקודש מתקיימים עד השעה 12:20 כאשר במהלך הבוקר מתקיים סדר ישיבתי.
תחומי הלימוד
בלימוד מקצועות התיכון מודגשת התפיסה המכירה בערך הבנת עולמו של הקב"ה מתוך לימוד רחב-אופקים ומעמיק של המדע, כדברי הרב קוק זצ"ל: "הישן יתחדש והחדש יתקדש".

אנו משתדלים שבישיבה, ילמדו מיטב המורים המקצועיים, והתוצאות ניכרות גם במבחני הבגרות. במשך כל השנים ממוצע ציוני הבגרות בישיבה נמצא גבוה מעל ממוצע ציוני הבגרויות הארצי.

המגמות הקיימות בישיבה הן פיזיקה, היסטוריה, ערבית, ביולוגיה ומדעי המחשב ? כל אחת בהיקף של חמש יחידות לימוד. מקצועות הבגרות הם: גמרא, תנ"ך, מחשבת ישראל, היסטוריה, מתמטיקה, אזרחות, אנגלית, לשון והבעה, מחשבים, חינוך גופני, ספרות ובגרות פנימית בגיאוגרפיה וכן מגמת משנה של לימודי ארץ ישראל, בהיקף של 3 יח"ל.

אנו מעודדים תלמידים המעוניינים להתמקד בנושאים שמעבר לתחום הנלמד, כולל מוסיקה, ולכתוב עבודות גמר בהנחיית אנשי מקצוע חיצוניים עם הכוונה מצוות הישיבה.
חינוך לא פורמלי

ישיבת אורות יהודה הינה מלכתחילה ללא פנימייה, ולכן אנו משתדלים להדגיש את הפעילות החברתית הבלתי פורמלית והתרומה לקהילה. הדבר בא לידי ביטוי בשבתות, ערבי כיתה וסמינריונים משותפים, טיולי שטח, שבתות אירוח, התנדבויות, הרקדות, מסיבות ר"ח והרצאות. בנוסף מתקיימים ימי ספורט וימי שדה וכן אירועי שמחה לקראת החגים עבור קשישים וילדים במצוקה. אנו עורכים בכיתה י"ב מסע זיכרון לפולין המהווה שיאה של הכנה של כחצי שנה ללימוד נושא השואה, חיי התורה והקשר של עם ישראל לארץ ישראל.