סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ישיבת בית אל

ישיבת בית אל

ישיבה גבוהה

קטגוריה: ישיבה גבוהה
מיקום: בית אל
אזור: ירושלים
נוסד: תשל"ח
ראש הישיבה: הרב זלמן מלמד
מסלולים ותוכניות:
ישיבה גבוהה
תכנית לאברכים
סמיכה לרבנות
ישיבה גבוהה בית אל
הישיבה מחנכת את תלמידיה לאור משנתו של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק והרב צבי יהודה זצ"ל, בהדגשת ערכי הנצח של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל, כחטיבה אחת מאוחדת. עובדה זו באה לידי ביטוי הן בתכני הלימוד והן בתכנים החינוכיים המבטאים את השייכות והחיבור לתהליך שיבת ישראל אל ארצם ואל תורתם. כמטרה מרכזית הציבה לה הישיבה את השאיפה להעמיד תלמידי חכמים בעלי שיעור קומה ? באווירה המיוחד של תורת ארץ ישראל. בראשות הישיבה עומד מיום היוסדה הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א ולצידו צוות הר"מים ותיק ומנוסה הכולל דיינים ורבני ישובים.
בישיבה מגוון רחב של תלמידים מכל רחבי הארץ, היוצרים ביחד אווירה של משפחה חמה, וגם לאחר עזיבתם רואים הם בה את המקור והמעיין לשלבים השונים בבניינם הרוחני.
תחומי הלימוד

לימוד הגמרא - בשנים א'-ו' - לימודי עיון ברמה גבוהה, בהנחיית הר"מים - ת"ח מובהקים, מהם דיינים ורבני יישובים. זאת לצד תוכנית בקיאות מקיפה במסכתות הישיבתיות.
לימודי הבקיאות כוללים מבחני בקיאות חודשיים בהיקפים של עשרים דפי גמרא, רש"י ותוספות, ומבחני חזרה בהיקף של חצי המסכת ועד למסכת שלמה.

לימודי האמונה - תוכנית לימוד שעל פיה במהלך שש שנים מכירים התלמידים את ספרי היסוד - ראשונים ואחרונים. הלימוד בנוי בחלקו על בסיס של לימוד אישי ובחלקו על בסיס שעורים.

מכון הוראה ? תכנית בת 3/4 שנים המשולבת עם שעורי הישיבה, המכשירה את התלמידים לחינוך ולהוראה. עם סיום חובותיהם מוענק לתלמידים תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה.

כולל דיינות ורמי"ם - לימוד אינטנסיבי בעיון ובקיאות של מסכתות בסדר נשים ונזיקין, במקביל ללימוד שו"ע חושן משפט ואבן העזר. הלימוד במסגרת זו מכשיר את הלומדים להיות דיינים בישראל, ומרביצי תורה בישיבות גבוהות ותיכוניות. במסגרת הלימוד נבחנים התלמידים במבחני הסמכה לדינות של הרבנות הראשית לישראל.

כולל הלכה - תכנית לימוד הלכה בת שלוש שנים המכשירה את התלמידים לקראת היותם בעתיד רבני קהילות בארץ ובחו"ל. התלמידים ניגשים למבחני הסמכה של הרה"ר לישראל. ב"ה מתלמידי הישיבה זוכים להגשים את שליחותם ולשמש כרבני קהילות בארץ ובחו"ל. במשך שנות קיומה העמידה הישיבה רבני יישובים, רמי"ם בישיבות גבוהות בישיבות הסדר ובישיבות תיכוניות, וכן מורים למסגרות לימוד מגוונות.

כולל בני מנשה - תוכנית יחודית בארץ לקהילת בני מנשה, המכשירה צעירים בתחומי היהדות להיות רבנים מנהיגים בקהילה זו.