סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > מכינת אור מאופיר

מכינת אור מאופיר

מסלול מיוחד לעולי אתיופיה

קטגוריה: מכינה קדם צבאית
מיקום: מרכז שפירא
אזור: מרכז
נוסד: תשנ"ה
קהל יעד: נוער עולה מאתיופיה בוגרי תיכון
מסלולים ותוכניות:
מכינה קדם צבאית
שילוב מכון הוראה
מכינת אור מאופיר
המכינה הוקמה לאחר עבודה של שנים רבות עם העולים במרכזי קליטה באזור הדרום, ומתוך הצורך במסגרות מתאימות לבני העדה האתיופית בוגרי תיכונים אשר ישלבו בתוכם השכלה, הכנה לצה"ל והתערות בחברה הישראלית.
המכינה מתמקדת בהשלמת בגרויות לאור קשיי התלמידים שסיימו את התיכון (אך לא השלימו את מבחני הבגרות שלהם) והינם בעלי מוטיבציה לימודית גבוהה, בעלי רצון להתפתח ורצון לשנות את מצבה של העדה האתיופית.
המכינה פועלת תחת חסותה של ישיבת ההסדר אור עציון.
בתוכנית ניתן יחס אישי וחם לתלמידים, הן ע"י הצוות והן ע"י החברים הישראלים בני ישיבת אור עציון.
ייחודיות המכינה
החידוש העיקרי במכינה, הוא בניסיון ליצור מנהיגות אתיופית צעירה אשר בסיום התוכנית תשוב לחיות בקרב הקהילה האתיופית, ותהווה מודל לחיקוי בקרב בני הנוער של העדה הן מבחינת אורח חייהם הדתי, הן מבחינת השתלבותם בצה"ל ביחידות קרביות ובפיקוד, ואף בהמשך דרכם במוסדות להשכלה גבוהה ובכלל מבחינת השתלבותם בחברה הישראלית.
תחומי הלימוד
לימודי יהדות: ניתן דגש על לימודי יהדות, תוך כדי התייחסות מיוחדת למסורת יהודי אתיופיה, בשילוב קייסים מהעדה האתיופית. מסלול לימודי הלכה שבסופו ניגשים לבחינות מטעם הרבנות הראשית.
בגרות: השלמת זכאות לתעודת בגרות.
מקצוע: קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי לבעלי תעודת בגרות, אפשרות להצטרף למסלול לימודים לקראת תואר ראשון בחינוך + תעודת הוראה.
מנהיגות צעירה: אחת ממטרות המכינה היא לפתח מנהיגות רוחנית צעירה המשולבת בחברה הישראלית המובילה את העדה קדימה, מתוך מעורבות ואכפתיות רבה לעדה בפרט ולעם ישראל בכלל. במסגרת תוכנית המנהיגות עוברים התלמידים סדנאות מעורבות חברתית וכן מקבלים תגבור במתודיקה.
קורס שחיטה: קורס שחיטה לעופות ובהמות שבסופו מקבל כל תלמיד ערכת שחיטה והסמכה מטעם גדולי הרבנים בישראל (מיועד לתלמידים מצטיינים).
הכנה וליווי לצה"ל: עידוד והכוונת התלמידים לשרות משמעותי בצה"ל וליווי במשך השירות.