סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > מכינת בית אל

מכינת בית אל

קום עלה בית אל

קטגוריה: ישיבת הסדר
מיקום: בית אל
אזור: ירושלים
נוסד: תשס"ב
מס' תלמידים: 50
קהל יעד: בוגרי תיכונים דתיים
ראש המכינה: הרב משה אליה
מנהל: משה שנדוביץ
מסלולים ותוכניות:
ישיבת הסדר
מכינה קדם צבאית
שילוב שירות צבאי
כפר סטודנטים ישיבתי
מכינת בית אל
בשנת תשס"ב נולד רעיון מבית מדרשה של הישיבה הגבוהה, בראשותו של הרב זלמן מלמד שליט"א, להקים מכינה ייחודית, המיועדת לבוגרי התיכונים הדתיים מרחבי הארץ.
החזון שלנו
בוגרי התיכונים אשר עד היום היו ממשיכים לאחר התיכון ישר לצבא, מוצאים את עצמם היום בהכנה משמעותית לחיים. שנת המשך זו פותחת בפני אותם בחורים דילמות ולבטים בשאלות ערכיות ומוסריות, מעצבת את אישיותם בבניין המידות ודרך ארץ, מעמיקה את הקשר וההזדהות שלהם עם תורה ומצוות ובכך מעצימה את החוזק הרוחני שלהם בשלב הראשון – לקראת צאתם לשירותם הצבאי ובהמשך, בהקמת בית ובניית משפחה.
תוכניות הלימוד
המכינה מתאפיינת בהרבה חום, אהבה ושמחה. במכינה התלמידים בונים רצון ומוטיבציה לחיים ערכיים, ומתוך כך שאיפה להיות אנשים גדולים ומוסריים בכל תחומי החיים.
אוכלוסיית התלמידים מגיעה מכל קצוות הארץ. התלמידים פוגשים תלמידים ותיקים המקבלים את פניהם בהכנסת אורחים חמה ולבבית, צוות אישי ומסור המשקיע ימים ולילות על מנת לחבר את הלבבות ולהצית את הנשמה ואת החיבור לתורה.
שרות צבאי

במסגרת המכינה התלמידים יכולים להשתתף בתכנית שנתית או דו שנתית שלאחריה התלמידים מתגייסים לצבא ליחידות מובחרות, ובמקביל, ניתן לתלמידים האפשרות להתגייס במסלול של ישיבת הסדר או תכניות המאפשרות שילוב של לימוד תורה וצבא.

לאחר שירותם הצבאי ישנה תוכנית לבוגרים המזמינה את המעוניינים בכך לעוד שנה של בניה, העמקה והכנה לחיים.