סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > מעלה

מעלה

בית הספר לקולנוע לטלוויזיה ולאמנויות

קטגוריה: לימודי קולנוע, משחק ובימוי לציבור הדתי/ חרדי
מיקום: ירושלים
אופי המוסד: דתי
קהל יעד: מסגרת מעורבת
אזור: ירושלים
נוסד: תש"ן
מנהלת: נטע אריאל
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לנשים

לימודי תסריטאות (לנשים)

לימודי קולנוע (לנשים)

מעלה
בית הספר לקולנוע "מעלה" הוא אחד מבתי הספר המובילים בארץ. סגל המורים שלנו כולל את מיטב אנשי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, והסטודנטים מקבלים את ההכשרה המקצועית תוך ליווי אישי ומעצים.
הלימודים ב"מעלה" הם לימודי תעודה. המעוניינים בתואר אקדמי, יכולים להשלים את הלימודים במכללת דוד ילין, המכירה בתכנית הלימודים של בית הספר כחלק מהחובות הנדרשים לקבלת תואר B.Ed. בקולנוע ובטלוויזיה.
פריחתה של ירושלים כעיר סטודנטים, והמגוון המיוחד של מורי ותלמידי "מעלה" מוסיף ללימודים האינטנסיביים הווי משפחתי וחברתי מיוחד שניתן לחוש בו מייד בכניסה לבניין הירושלמי העתיק של "מעלה".
קצת על מעלה
בית הספר מעלה הוקם במטרה לתת מענה לצורך שהתעורר בקרב הציבור הדתי לאומי לעסוק במקצועות המדיה, וליצור מקום מקצועי, שיכשיר יוצרי קולנוע שומרי מצוות, כך שיהיו להם הכלים, הרקע וההשכלה, לעסוק בקולנוע יהודי ישראלי מקורי. השאיפה היא לגדל יוצרים שיש להם גישה אל אוצרות הרוח היהודיים, ויכולים לעשות קולנוע איכותי, עכשווי ומעודכן.

הגישה שלנו היא ביסוס אסכולה קולנועית תוך שכלול מקסימלי של כלי הביטוי הקולנועיים. תכנית הלימודים דומה במתכונתה לתכניות המקובלות בבתי ספר לקולנוע בארץ ובעולם, הן בלימודים התיאורטיים, והן בהכשרה של המקצועות המעשיים.

המגמה המרכזית בבית הספר היא בימוי והפקה לקולנוע ולטלוויזיה. תכנית הלימודים כוללת קורסים עיוניים אקדמיים בקולנוע ובטלוויזיה, בתרבות ובאמנות. בנוסף נלמדים בבית הספר כל המקצועות המעשיים: בימוי עלילתי, בימוי תיעודי, בימוי באולפן טלוויזיה, תסריטאות, צילום, עריכה, תאורה, סאונד, הפקה, עיצוב, וכיו"ב. בוגרי המגמה הראשית יכולים להשתלב בתום לימודיהם בתעשייה באחד מן המקצועות, לפי נטייתם וכשרונם.

בנוסף קיימת מגמת תסריטאות, המיועדת ליוצרים העוסקים רק בכתיבה.
תכנית הלימודים
תוכנית הלימודים מדגישה את המקצועיות וכוללת גם את התחום העלילתי וגם את התחום התיעודי מתוך רצון להביא אל המסך קולות וצבעים שטרם נראו או נחשפו בצורה אובייקטיבית לחברה. מערכת השיעורים המגוונת כוללת סדנאות וימי עיון מיוחדים, ומפגשים רבים עם יוצרים מהארץ ומהעולם.

דגש מיוחד ניתן לפן הויזואלי של הסרטים הן מהבחינה הטכנית והן מהבחינה הרעיונית. המסר והאמירות החשובות נעשות מתוך יצירתיות ויזואלית שאינה פוגעת, בוטה או אלימה כלפי הצופה, אלא כזו המאתגרת אותו מחשבתית ואומנותית. הציוד הטכני העומד לרשות הסטודנטים מסייע להם להגיע לרמה הגבוהה ביותר של איכות ומקצועיות.

כמו כן, ניתנים לסטודנטים כלים להעשרה בתרבות היהודית לדורותיה. התלמידים עוברים קורסים על דמויות בתנ"ך, תרבות המערב, התנ"ך באמנות הפלסטית, מקורותיו היהודיים של עגנון ועוד. כל אלה מעודדים את הסטודנטים לחפש ולנסח - קולנוע יהודי – מהו - בפרספקטיבה ישראלית עכשווית.
אופציות הלימוד ב"מעלה"
מגמת בימוי והפקה

מסלול מלא – להכשרה בכל תחומי המדיה (בימוי, צילום, עריכה, הפקה, תאורה, סאונד ועוד) – 4 שנ"ל

מגמת תסריטאות

מסלול יום בשבוע – להכשרת תסריטאים בכל הגילאים לעבודה מובילה בטלוויזיה ובקולנוע, תוך שיתוף פעולה עם מגמת בימוי והפקה להפקת תסריטי הגמר שנכתבים– 2 שנ"ל

הצלחת הבוגרים

סרטי הגמר של תלמידי "מעלה" זוכים להצלחה בינלאומית ולפרסים חשובים, והבוגרים הרבים משתלבים בכל תחומי המדיה.