סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > נתיבות דרור

נתיבות דרור

בית מדרש לבניין תורה ואמונה

קטגוריה: ישיבה גבוהה
מיקום: תלם, הר חברון
אזור: דרום
נוסד: תשס"ג
מס' תלמידים: 50
קהל יעד: בוגרי ישיבות תיכוניות, תיכונים דתיים
ראש בית המדרש: הרב דודו מתוקי
מנהל: שאלתיאל ציק
מסלולים ותוכניות:
ישיבה גבוהה
מכינה קדם צבאית
שילוב שירות צבאי
בית המדרש נתיבות דרור
בית המדרש לבניין תורה ואמונה, שהוקם במרכז הגרעין בישוב תלם, קרוי 'נתיבות דרור' על שמו של מח"ט יהודה, אל"מ דרור וינברג הי"ד, שראה כבר אז, כמפקד הגיזרה, חשיבות רבה בהבאת גרעין דתי אל היישוב תלם על מנת לחזקו. כיום מצוי היישוב תלם, ב"ה, בתנופה גדולה של פיתוח ובניין, מתוך שיתופיות ואחווה של דתיים וחילונים גם יחד.

מתלבט בין מכינה לישיבה?
בית המדרש בתלם מיועד לבוגרי שמינית השואפים ללמוד בישיבה גבוהה, אך חוששים מן המעבר החד לישיבה רגילה, בה קיימות דרישות לימודיות לא קלות. שמיניסטים כאלה מגדירים את עצמם, בדרך כלל, כמתלבטים בין מכינה לבין ישיבה גבוהה. הם נרתעים מפני האופי התובעני של ישיבה גבוהה, והאלטרנטיבה מבחינתם היא מכינה - ולעיתים יש בכך החמצה.

אם תחושות אלה מוכרות לך - בית המדרש מיועד לך ; למי ששואף לבנות את אישיותו באופן רציני ומעמיק, ומחפש מקום קטן, אווירה משפחתית חמה, קשר טוב ם הרמ"ים, והכוונה אישית בתחומי הלימוד ובניין האישיות. הוא מיועד למי שרוצה לבנות ולהיבנות - להיבנות בעצמו באופן הדרגתי, שלב אחר שלב, ולבנות את האומה, הצמאה לועמק של תורה ואמונה.
מכינה קדם ישיבתית

בית המדרש הינו למעשה 'מכינה' - לא קדם צבאית אלא קדם ישיבתית. מטרתו היא להוציא אל הפועל את הרצון להיפתח לעולמה של תורה, לפי הקצב האישי הייחודי של כל אחד מן הבחורים, לקראת המשך הדרך בישיבות גבוהות רגילות. מגמתו של בית המדרש היא לצקת יסודות להעמקה בלימוד התורה, לקנות דרכי לימוד בגמרא, ולבנות באופן הדרגתי את השלבים הראשוניים בלימוד גמרא ואמונה.

בוגרי בית המדרש ממשיכים בישיבות גבוהות, או מתגייסים לצבא מתוךם הבניין הרוחני שנבנה בבית המדרש.