סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > סיעור מוחות

סיעור מוחות

בית הספר הגבוה ללימודי עיצוב ותקשורת לנשים

קטגוריה: לימודי אמנות ועיצוב לציבור הדתי/ חרדי
מיקום: ירושלים, בני ברק
אופי המוסד: דתי תורני
קהל יעד: נשים בלבד
אזור: כל הארץ
מנהלת: מרים שרביט
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
לימודי תעודה
קורסים ולימודי תעודה לנשים
לימודי תעודה

פלאש וקמפיינים באינטרנט

אינטראקטיב למקצוענים

סיעור מוחות - השיטה וההצלחה
שיטת הלימוד הייחודית של "סיעור מוחות" מבוססת על שיטה למיצוי יצירתיות שהגה אלכס אוסבורן בשנות החמישים של המאה הקודמת. אוסבורן, מבכירי עולם הפרסום האמריקאי של אותן שנים, גילה את ה-"brainstorming", ובתרגום לעברית תקנית - סיעור מוחות. שיטת "סיעור מוחות" אינה ממתינה להשראה; היא יוצרת אותה.
במסגרת השיטה - הדורשת עבודת צוות - החשיבה המשותפת מייצרת אמירות קריאטיביות, וכל אחת יוצאת מחוזקת ומסוגלת יותר. באמצעות שיטה זו כל תלמידות "סיעור מוחות" מצליחות למצות את יכולותיהן ולהגיע לפסגה. "סיעור מוחות", בית הספר החרדי לקריאייטיב, הפך את שיטתו של אוסבורן לדרך למידה חווייתית ויצירתית.
הרבה יותר מעיצוב
להבדיל מכל אותן מסגרות המכשירות גרפיקאיות, ב"סיעור מוחות" לא עוסקים בהכשרה טכנית. שיטת הלימוד הנהוגה בבית הספר מבוססת על למעלה מ-20 שנות הוראה בתחום, ומעבר לכך, תפיסת העולם של הנהלת בית הספר מייחסת משקל רב לאווירה ולמטרה הסופית של מערכת הלימודים, והיא: פיתוח היצירתיות והקניית כלים מעשיים לפרנסה ברווח.

תכנית הלימודים בבית הספר גובשה בהתייעצות עם מומחי הוראה ממה"ט, מאוניברסיטאות וממכללות ברחבי הארץ. הלימודים מתבצעים במתכונת "סמי אקדמאית" ומותאמים לדרישות ההלכה ולהווי החיים החרדי. מסגרת יצירתית כמו שמציע "סיעור מוחות" לא הייתה עד עתה בנמצא. בית הספר מיועד לבנות ולנשים בלבד, ולא זו בלבד שאינו נופל ברמתו מבתי הספר בציבור הכללי, אלא הוא אף עולה עליהן בהרבה.

שמונה שנים בלבד לאחר הקמתו, מתגאה בית הספר בעשרות בוגרות שהשתלבו בתפקידי מפתח בתקשורת החרדית ובפרסום החרדי; עשרות עצמאיות העוסקות בתחומים שונים של התקשורת החזותית; עסקים כמו סטודיו לעיצוב ולצילום ואולפנים לעריכת סרטים; משרדי פרסום קטנים ומפיקות עצמאיות. רק להמחשה: מאות עסקים כאלו נפתחו רק בשנה האחרונה על ידי בוגרות "סיעור מוחות".
מגוון מקצועות
-מכינה - עיצוב ותוכנות למתחילות
-עיצוב ותוכנות למקצוענים
-פרסום ופלנינג
-קופי יח"צ וכתיבה שווקית
-עיצוב ובנית אתרים
-אינטראקטיב למקצוענים
-זיברש
-מיה
-איור דיגיטלי
-עריכת וידאו ואפטר אפקט
-ניו מדיה
-אומנויות המסך
-עיצוב פנים
-קורס הכנה לעבודה
-קורסים, ימי עיון ושדרוג בקיץ ובמהלך השנה
יחס אישי, אווירה והווי

מעבר לשיטת הלימוד הייחודית, ניתן להבחין בגישה שונה, גישה "נדיבה". הכיתות וחדרי העזר, הציוד האיכותי וצוות המרצים הפכו לשם דבר בענף, שכן הם מציעים הרבה מעבר לסטנדרטים הנהוגים בתחום ההכשרה המקצועית. "סיעור מוחות" הוא בַּיִת לתלמידות. לדוגמה, בית הספר מחזיק צוות תגבור בכל אחד מסניפיו. המתגברות, כפי שמקובל בלימוד באוניברסיטאות, מבטיחות שלא תהיה תלמידה ש"תיפול" בדרך. תלמידה שנעדרה עקב לידה או חתונה תוכל להשלים את כל החומר באמצעות מתגברת אישית. כל תלמידה זכאית לליווי צמוד, לפי הצורך. הלבורנטית אף יושבת בכל השיעורים ועוקבת אחר התקדמותה האישית של כל אחת.

אם תרצו, הנה דוגמה נוספת: שני סניפי בית הספר, בירושלים ובבני ברק, מתהדרים בספריית־ענק מקצועית ובה עשרות ספרים מקצועיים, החוסכים לתלמידות את הצורך לכתת רגליים ולחפש את הספרים היקרים הללו בחנויות ספרים ברחבי הארץ. הגישה היא חלק בלתי נפרד משיטת הלימוד, המייחסת משקל רב לאווירה לימודית מגובשת בבית הספר. גישה זו באה לידי ביטוי בפעילות חברתית בחגים ובתחרויות שונות, שמטרתן ליצור תסיסה לימודית ורעיונית, המותאמת למטרתו של בית הספר - יצירתיות חדשנית. בית הספר מיועד לנשים ולבנות בלבד.

במסגרתו יכולה כל אחת למצוא את מקומה; החל מ"טירונית" בתחום - שכן בית הספר מפעיל מכינה מקצועית ללימוד יסודות העיצוב, הדפוס ותוכנות הבסיס - ועד ל"מנוסה" בתחום, שתוכל להתפתח ולרכוש ידע מקצועי וספציפי במגוון תחומים כמו: עימוד ואימפוזיציה, טיפוגרפיה וסימבוליזציה, פלנינג ומיתוג ועוד.

מאות הבוגרות של בית הספר מעידות על טיבו ואיכותו של המוסד, שבתוך פרק זמן קצר הצליח להפוך לבית יוצר יצירתי למאות נשות מקצוע המבוקשות בכל משרדי הפרסום וכלי התקשורת הדתיים והחרדיים.

צלצלי עכשיו
לסיעור מוחות:
073-7576122