סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > תורת הנפש

תורת הנפש

על פי שיטת הבעל שם טוב

קטגוריה: לימודי טיפול, אימון והנחייה
מיקום: ירושלים, תל-אביב, חיפה (קרית שמואל)
אופי המוסד: דתי תורני
קהל יעד: מסלולים נפרדים לנשים ולגברים
אזור: כל הארץ
נשיא: הרב יצחק גינבורג
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לגברים
קורסים ולימודי תעודה לנשים

יעוץ בתורת הנפש

לימודי פסיכולוגיה יהודית לנשים

קורסים ולימודי תעודה לגברים

לימודי פסיכולוגיה יהודית לגברים

יעוץ בתורת הנפש

פסיכולוגיה יהודית - תורת הנפש
"תורת הנפש"" הנו המוסד המוביל בתחום הכשרת היועצים בפסיכולוגיה יהודית.

נשיא תורת הנפש
בראש התכנית עומד הרב יצחק גינזבורג שליט""א, מהמומחים הבולטים והמובילים ביותר כיום בתחום פנימיות התורה, ותורת הנפש היהודית.

התוכן
בשלב הבסיס לומדים את יסודות תורת הנפש: הכרת הנפש, התובנות הבסיסיות של תורת הנפש, מקומה של האמונה בבריאות הנפש, יסודות האיזון הנפש, התמודדות עם האגו ועוד.
בשלב המתקדם נלמדים בכל יחידת זמן נושא מסוים של תורת הנפש: שלום בית, חינוך, התמודדות עם משברים, יוזמה וצמיחה, קבלת החלטות
הייחוד
התכנית של תורת הנפש מתאפיינת בכך, שמצד אחד היא לגמרי על טהרת הקדש – נובעת מתוך פנימיות התורה ולא נגועה בהשפעות זרות – ומצד שני מכילה ידע והתבוננות מפורטת על הנפש כפי שהיא בתוך המציאות על פרטיה ותסביכיה. השילוב בין שני המאפיינים הללו מביא ליצירה של דרך שלמה עשירה ויצירתית המאפשרת לתת מענה אמתי אמין ועמוק למכלול האתגרים, הצרכים והשאיפות העולם מעולמה של הנפש.
מהנושאים הנלמדים
> הכרת הנפש
> תיקון ה"אני" (האגו)
> תהליכי תיקון בנפש
> כלים שבורים ותיקונם
> שלום בית
> מתוהו לתיקון - יסודות בפסיכופתולוגיה חסידית
> מודעות טבעית
> יסודות בייעוץ
> מקבלה עצמית לעיצוב האישיות
> סיפורים מרפאים
תורת הנפש
"למרות החומרה האמיתית או המדומה של מצבנו, נשארת עמוק בתוכנו נקודה של שלמות וטוב שדבר לא נגע בה ולא השפיע עליה. ברגע שאנו זוכרים זאת, אנו יכולים להשתמש בה כדי לנסח מחדש את כל המצב שלנו באור יותר חיובי. ללא ההכרה הזאת, אנו עלולים לתפוס את האני הפנימי שלנו כבעייתי, או אפילו כנגוע בהפרעה נפשית או תסביך כלשהו. אך לאמתו של דבר יש לנו זהות ועצמיות בלתי תלויה וחופשית מהדאגות שלנו. אם נוכל להזדהות בהדרגה עם הנקודה הפנימית הזאת של בריאות, נוכל לשקם את עצמנו על פי דמותה..."
(הרב יצחק גינזבורג)
תכנית הלימוד

תכנית הלימודים – המבוססת על תורת של מורנו הבעל-שם-טוב – מחולקת לשלבים שונים: בסיס (שנה), מתקדם (שנתיים נוספות), והכשרה מעשית, אשר גם כל אחד בפני עצמו מהווה תרומה משמעותית ללומדים, הן בהיבט ההתפתחות האישית והן בהיבט ההתפתחות המקצועית.

פתיחתה של כל קבוצה מותנית במספר נרשמים/ות מינימלי!

סדר היום
התכנית מתבססת על יום לימודים אחד בשבוע בשעות בוקר (נשים) או אחה""צ (נשים/ גברים) ומתקיימת בקבוצות נפרדות לנשים ולגברים.תנאי קבלה

מעל גיל 18
אמונה, ורצון להקשיב ולהשתנות.


התקשרו עכשיו
ל"תורת הנפש"
0737589986