סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

יוצרים משנים משפיעים

קטגוריה: לימודי קולנוע, משחק ובימוי לציבור הדתי/ חרדי
מיקום: יד בנימין
אופי המוסד: דתי תורני
קהל יעד: מסלולים נפרדים לנשים ולגברים
אזור: כל הארץ
נוסד: תשס"ו
מנהל: ישראל סלנט
מסלולים ותוכניות:
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לגברים
תואר ראשון לנשים
לימודי תעודה
קורסים ולימודי תעודה לנשים
קורסים ולימודי תעודה לגברים

לימודי תסריטאות (לגברים)

לימודי קולנוע (לגברים)

לימודי משחק ובימוי (לגברים)

תואר ראשון לנשים

השלמה לתואר ראשון בחינוך

לימודי תעודה

תיאטרון ודרמה יוצרת

המכללה לאומניות "תורת החיים"
ביה"ס לקולנוע יהודי "תורת החיים" הוקמה על ידי הרה"ג שמואל טל שליט"א ושמה לה למטרה להכשיר אנשי מקצוע מובהקים ואומנים בתחומי הקולנוע והמשחק ברמה המקצועית הגבוהה ביותר תוך שמירה על חיי הרוח היהודיים. המכללה משלבת רמה מקצועית גבוהה עם חזון תורני מובהק המקנה לה, מעבר לייחודיות ופריצת דרך גם מימד של חזון ושליחות.
המכללה ממוקמת בישוב יד בנימין הממוקם במרכז הארץ בסמוך לכביש 6 במחלף שורק ובמרחקים של 35 דקות מירושלים ו-40 דקות מתל אביב.
תכנית הלימודים
תוכנית הלימודים נבנתה על פי הסטנדרטים המקצועיים ביותר בעולם. התוכנית מותאמת להתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בשנים האחרונות בתחום הקולנוע והטלוויזיה. בתוכנית יש דגש על עשייה בפועל בנוסף ללימודים התיאורטיים בכיתה, וזאת תוך כדי ליווי אישי של אנשי מקצוע עד לגמר העשייה של סרטים איכותיים ומקצועיים.

במהלך שנות הלימודים רוכש כל תלמיד ידע מקצועי נרחב במקצועות הבאים: בימוי, צילום ותאורה, עריכה, סאונד, הפקה ותסריט. בנוסף מתקיימים סדנאות בנושאים שונים כגון איפור תפאורה, כתיבה יוצרת ותסריטאות לנשים, הגשה לקרנות ועוד.

בבית הספר שמים דגש רב על מקצועיות ללא פשרות. מורי בית הספר נבחרים בקפידה, תוך דגש - הן על הרמה המקצועית והן על הרמה הדידקטית ויכולת העברת השיעור. המורים בעלי ותק רב בתעשיית הקולנוע, ויצרו סרטים רבים ומשמעותיים.
חזון המכללה
המכללה מכשירה יוצרים בתחום הקולנוע ובתחום המשחק, תחומים הנוגעים בעולם הרגש ברמה החזקה ביותר. קולנוע משחק ועולם המוסיקה הם המשפיעים העיקריים על דעת הקהל בעולם. השילוב של קול ומראה בקולנוע ובמשחק נושא בתוכו פוטנציאל עצום להיות בית שער למחשבותיו ולרגשותיו של האדם וממילא לכל מעשיו. כח הרגש הוא הכח המניע את האדם לעשות את מעשיו. דרכו אנו פוגשים את העולם. כאשר האדם שמח הוא חושב מחשבות של שמחה וכך הוא מתבונן על העולם וכן להפך.
העוסקים בתחומים אלו הביאו לשינוי עמדות ואמונות, תפיסות חברתיות ואישיות ואף חוללו מהפכות בעולם. את העוצמות האלו עלינו לקחת בשתי ידיים ולעשות בהם שימוש נכון.
המכללה יזמה מהלך היסטורי בכך שהקימה מוסד שמכשיר יוצרים ויוצרות תורניים, להשתמש בכלים אלו וליצור תוכן יהודי מקורי.
תעסוקה

בית הספר רואה חשיבות גדולה, חזון ומטרה בשילוב בוגריו בתעשייה ובמציאת תעסוקה בתחום, ולכן סיוע לבוגריו במציאת עבודה הינו חלק אינטגרלי מהמערכת. מתוך מטרה זו הוקם בית הפקות תורת החיים אשר משלב את בוגריו המצטיינים בפרוייקטים המופנים אליו. בנוסף לבית הספר קשרים במקומות תעסוקה אפשריים ונעשה מאמץ לשלב בהם את בוגריו. ב"ה ישנם כבר בוגרים רבים שנכנסו למעגל התעסוקה.

תנאי קבלה

* ראיון אישי
* מעל גיל 18
* שמירת תורה ומצוות
* אורח חיים תורני
* מחוייבות לשמירת תקנון המוסד

צלצלו עכשיו
למכללה לאמנויות תורת החיים:
073-7576129