סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אדר בנות

אדר בנות

תיכון דתי חדש

קטגוריה: אולפנא
מיקום: פתח תקוה
אזור: מרכז
נוסד: תשס"ה
קהל יעד: תלמידות תיכון בכיתות ט עד י
ראש האולפנא: צביקה בירנבאום
מנהלת: מירב גלרנטר
ללא פנימיה
ליקויי למידה
מגמות לימוד

תיכון אדר בנות - גישה חינוכית
אדר חורת על דגלו את מאמר משלי: "חנוך לנער על פי דרכו.." על כל המשתמע מכך. הלימודים באדר הם רב גילאים. לכל תלמידה מותאמת מערכת לימודים אישית על פי יכולותיה וצרכיה.
קבוצות הלימוד הקטנות מאפשרות קשר ישיר ובלתי אמצעי בין התלמידה למורה ותורמת לתהליך הלמידה. באדר מאמינים שיחס, תמיכה, עידוד ואווירת לימודים טובה ונוחה יוצרים קרקע פורייה למימוש הישגים ופוטנציאל.
האמונה בתלמידה והיחס האישי לו היא זוכה, היא גולת הכותרת של העשייה החינוכית לימודית בבית הספר.
מעגל תלמידים - הורים
באדר רואים בהורים ובתא המשפחתי גורם מרכזי בחינוך. במסגרת פורום "הורים ולומדים" נפגשים ההורים, במהלך השנה, לסדרת מפגשים בנושא הורות וקשר עם נוער מתבגר. מסגרת זו מאפשרת לחזק את מערכת היחסים עם הנערות ובכך לתרום רבות לעשייה החינוכית.
תכנית הלימודים וצוות המורים של תיכון אדר
מערכת הלימודים בתיכון אדר לבנות מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד ומגמות: תושב"ע, פיסיקה, מחשבים, ביולוגיה, תקשורת, ספרות, מדעי החברה, כלכלה, פסיכולוגיה, מדעי המדינה ועוד.

צוות המורים והמחנכים של אדר נבחר בקפידה רבה. המורים המלמדים באדר הם בעלי ניסיון חינוכי עשיר וידע מקצועי רב בהכנה לבחינות הבגרות.

הלימודים מתקיימים בימים ראשון עד חמישי משעות הבוקר, והחופשות כפי שנהוג במערכת החינוך. כל מקצוע נלמד מהבסיס ועד הנדרשת בבחינת הבגרות. לא נדרש ידע מוקדם!
פעילות חברתית באדר

דגש מרכזי ניתן בצד החינוכי ערכי. הרכזת החברתית מלווה את התלמידות בשיחות אישיות, חוגים והרצאות. בין כתלי בית הספר פועל מועדון חברתי ובו חוגים ופעילויות רבות. המועדון פועל בכל שעות היום והערב.

תשומת לב רבה ניתנת לבנות על המשך דרכן בשירות לאומי ובמסגרות שונות.
הפעילות החברתית במועדון מגוונת מאוד וכוללת בין היתר: חוגים סדירים במהלך השנה כמו צילום, גיטרה, צרפתית ופעילות נוספת כמו טיולים, הרצאות, סרטים, וערבי הווי.