סטנדר אתר לימודים דתי

מה"ו - מרכז מידע הכוונה וייעוץ

ייעוץ בבחירת ישיבה או מכינה לבנים, ייעוץ בבחירת שרות לאומי או מדרשה לבנות
 

 

על פעילות מרכז מה"ו:

מה"ו - מרכז מידע הכוונה וייעוץ לבוגרי שמינית, פועל משנת תשס"ז במטרה לסייע לבוגרי ובוגרות שמינית מכל הארץ למצוא מסגרות המשך תורניות או בהכוונה לשירות צבאי מתאים.

מה"ו הינו כיום הגוף היחיד בארץ הנותן מענה אישי מסודר למתלבטים מסיימי כיתות י"ב, באשר להמשך דרכם בחיים.

הסיוע והייעוץ ניתן לתלמידים, תלמידות והורים ע"י מידע כללי והכוונה אישית באמצעות הטלפון או בפגישה אישית, ע"י צוות רבנים ואברכים המכירים לעומק את המוסדות מחד, ואת צרכי התלמידים מאידך, מתוך מפגש יומיומי איתם.

במקביל, פועלת עמותת "מרכז מידע, הכוונה וייעוץ לבוגרי שמינית" (מה"ו) במתן ייעוץ למוסדות כישיבות הסדר, מכינות קד"צ ומדרשות תורניות לבנות, המעוניינים לגייס אליהם תלמידים.

צוות מרכז מה"ו

יעוץ והכוונה לבנים: צוות מה"ו כולל רבנים ואברכים ממקומות שונים, וכן תלמידים מתנדבים בישיבה תיכונית נתיב מאיר, הנותנים מענה לבנים מתלבטים.

יעוץ והכוונה לבנות:
כדי לסייע לבנות, פועל מרכז המידע בעזרת צוות מדרשת מעמקים בירושלים בראשות הרב חיים לויק. הייעוץ כולל הכוונה מבחירת מקום לשירות לאומי או לימודים במדרשה מתאימה, ועד לנושאי שידוכין.

יועצי מרכז המידע מכירים היטב את מרבית הישיבות והמדרשות, ומתוך כך עוזרים למתייעץ לקבל את ההחלטה על מקום הלימודים המתאים לו ביותר.
בראש עמותת מה"ו עומד הרב ישראל רצון.

מטרות העמותה

מטרת-העל של מה"ו היא להגדיל את מספר התלמידים והתלמידות בוגרי החמ"ד שהולכים למסגרות המשך תורניות - לפני גיוסם לצבא ולפני, אחרי או במהלך השירות הלאומי.
המרכז החל לפעול בשיתוף עם אתר "סטנדר - אתר הבית של החינוך הדתי בישראל" מתוך מטרה משותפת לתת מענה למסיימי י"ב במידע וייעוץ אישי, וללוות אותם בקבלת ההחלטה, שהינה אחת החשובות בשלב זה של חייהם.

אנו רואים בהגדלת כמות לומדי התורה בעם ישראל יעד מהותי, ושואפים שמרבית בוגרי החינוך הממלכתי דתי ימשיכו ללמוד תורה גם לאחר סיום כיתה י"ב.

ראשי עמותת מה"ו קיימו קשר הדוק עם הרב אברהם שפירא זצוק"ל, וקיבלו את עידודו של הגר"מ אליהו שליט"א לפעילותם. בנוסף נמצאים ראשי העמותה בקשר עם ראשי מנהל החינוך הדתי במשרד החינוך התומכים בפעילות העמותה. לעמותה קשרי עבודה עם "קרן וולפסון" וארגון "מעגלים".רוצים לקבל ייעוץ בבחירת ישיבה, מכינה או מדרשה?

לקבלת ייעוץ אישי צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.


ניתן לפנות גם בטלפון: 054-8476226.

קבלת ייעוץ טלפוני אינה כרוכה בתשלום, פגישת יעוץ אישית כרוכה בתשלום.

בברכת "איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק",

הרב ישראל רצון
ראש עמותת מרכז מידע, הכוונה וייעוץ לבוגרי שמינית (מה"ו)