סטנדר אתר לימודים דתי
ספריית המקצועותתקשורת, פרסום ובמה > קופירייטינג

קופירייטר (רעיונאי)

 

קופי.. קופירייטר... קופירייטינג...
חושבים שיש לכם את זה? תחשבו שוב...

תיאור המקצוע


הקופירייטר ממציא את התוכן של הפרסומות. תפקידו לממש את המסר הפרסומי למספר מילים, תמונות או סרטון קצר שיגרו את הלקוחות הפוטנציאלים לעשות את הפעולה הרצויה. עבודתו נעשית על-בסיס הבנת הפסיכולוגיה האנושית, מניעי הקניה, הבנת אופי וצרכי הצרכנים, התנהגות השוק וכללי המשחק המקובלים בפרסום לקהל היעד.
בשל הכמות העצומה של פרסומות שכל אדם נחשף אליהן בכל יום (מאות ומעלה, על-פי מחקרים שונים), תפקידו הוא להפתיע את הצרכן ביצירתיות, במסר חריג ומושך תשומת לב, שבמקביל גם ישכנע או יפתה לשתף פעולה עם המפרסם באמצעים שונים, כגון רכישה, הרשמה לשירות ועוד.


למי זה מתאים?


התפקיד דורש יצירתיות גבוהה ביותר, שליטה בשפת הפרסום עד כדי יכולת משחק במילים שלה, בסלנג ובדקויות שלה. כמו כן נדרש הקופירייטר להבין את הצרכן המבוקש, להתחבר לצרכיו ומניעי הקניה שלו, ולדעת לשחק על רבדים רגשיים ופסיכולוגיים שבנפש האדם.

תעסוקה במקצוע


מקומות עבודה:
בישראל כ-60 משרדי פרסום גדולים המרכזים כ-80% מפעילות הפרסום בארץ. בנוסף ישנם עוד מאות משרדים קטנים, בהם כאלו המתמחים בשוקי נישה כגון מגזר חרדי, דתי, עולים וכדו'. ניתן גם לעבוד כעצמאי ישר מההתחלה. 
גובה משכורת בענף:
שכר למתחילים הוא 4,000 - 5,000 ₪ בחודש.
גופים מפקחים על הענף:
אין.

לימודי קופירייטינג


איך רוכשים את המקצוע?
ניתן ללמוד במוסדות אקדמיים במסגרת תואר ראשון בתקשורת, או לימודי תעודה בבתי ספר מקצועיים לפרסום (חשיפה, תלתן, עבודי קריאיטיב, הבצפר, ACC, הים הגדול). בדרך כלל קבלה ללימודים תותנה במעבר ריאיון אישי ומבחן קבלה בכתב, הבוחן את יכולת היצירתיות שלהם.
איזה תעודות יש בתחום?
תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים.


תוכן הלימודים (נושאי הקורסים שנלמדים בד"כ):
יסודות השיווק, שיטות שיווק ופרסום, פיתוח חשיבה יצירתית ודמיון, סיעור מוחות, חשיבה המצאתית, פיתוח יכולת כתיבה משכנעת לסוגיה השונים, אסטרטגיה שיווקית, יצירת תוכנית עבודה, יצירת מותגים ומיתוג, עיצוב מסרים והתאמתם למדיות השונות, תכנון מסעי פרסום, החדרת מוצרים, כתיבה לרדיו, בימוי קריינות, תסריטאות פרסומת, תכנים שיווקיים, שיווק באינטרנט.
במהלך הלימודים מודגש הפן המעשי, באמצעות תרגולים רבים במטרה לפתח את יכולת הביטוי והבנת השפה, וכוחן של המילים.
האם דורש התמחות (סטאז')?
לא.

חיפוש לימודים


מוסדות שבהם אפשר ללמוד את המקצוע: תואר ראשון בתקשורת
 

קישורים שימושיים: