סטנדר אתר לימודים דתי

עשרת הדיברות לבחינה הפסיכומטרית

זיו דדון, המנהל הפדגוגי של מכון 'חכימא' לפסיכומטרי כשר למהדרין, מציג בפניכם את עשרת הדיברות לזמן שנשאר עד הבחינה הפסיכומטרית.

מאת:אורלי הררי, חדשות ערוץ 7
הכנה לפסיכומטרי
לקראת מועד יולי של הבחינה הפסיכומטרית. זיו דדון, המנהל הפדגוגי של מכון 'חכימא' לפסיכומטרי כשר למהדרין, מציג בפניכם את עשרת הדיברות לזמן שנשאר עד הבחינה הגורלית:

בזמן שלפני הבחינה שווה לחזור על הנושאים שאתם יודעים ברמה בינונית, הדברים שטרם הספקתם להפנים ככל הנראה לא ייכנסו גם עכשיו. שווה לחזור על כל אוצר המילים שלמדתם, חזרה כזאת יכולה לרענן את הזיכרון. אל תלמדו עד מאוחר, עדיף להתעסק בדברים שאתם אוהבים, כך תוכלו להירגע לקראת הבחינה, במקום להתעסק עד השעות הקטנות של הלילה בלימוד שמכל מקום לא יקדם אתכם יותר מדי.

תכננו את היום כך שתוכלו לישון מוקדם, מיותר לציין ששתיית קפה אינה עולה בקנה אחד עם המטרה. ערב לפני הבחינה הוא לא הזמן האידיאלי לנסות מאכלים חדשים, או מצרכים שתוקפם עבר. הכינו מבעוד מועד את כל הציוד הנדרש לבחינה: תעודת זהות, טופס זימון, לפחות שני עפרונות מחודדים ומחדד, מחק וסטופר תקני. המבחן ארוך, ושווה להצטייד בנשנושים ושתייה שישפרו את רמת הריכוז.

אוכל שומני עשוי ללכלך את טופס התשובות, מומלץ להימנע ממנו, את השתיה (הלא מוגזת!!!), הניחו הרחק מדף התשובות, האמינו לי, כבר קרו מקרים. התלבשו בשיא הנוחות לקראת הבחינה. אולי זה לא הזמן המתאים לעקבי שפיץ. שווה לערוך היכרות עם הדרך מחדר הבחינה לשירותים הקרובים, סיכוי סביר שתצטרכו להתוודע שוב זה לזו במהלך הבחינה. אין זה הזמן האידיאלי לבחון את כישורי הריצה.

הגיעו מבעוד מועד למקום הבחינה, כך גם תוכלו לשריין לכם את המקום בו אתם חפצים. שווה לדעת שברוב חלקי הבחינה סדר השאלות הוא על פי דרגת הקושי, בנו את תכנון הזמן שלכם בהתאם.

חכימא - פסיכומטרי כשר למהדרין, הוא מכון פסיכומטרי חדשני ומנוסה המותאם לציבור הדתי והחרדי. המכון פועל בעידוד רבנים והלמידה בו מתבצעת בקבוצות נפרדות, עם מדריכה לנשים ומדריך לגברים, באמצעות חומרי לימוד מתקדמים המפוקחים ומאושרים הלכתית.