סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ישיבת 'הקיבוץ הדתי' מעלה גלבוע

ישיבת 'הקיבוץ הדתי' מעלה גלבוע

הלימוד בישיבה
סדר היום של תלמיד בישיבה
הלימוד בישיבה
הישיבה רואה את עצמה בראש ובראשונה כחלק מעולם הישיבות על כל גווניו, וככזו עוסקים תלמידיה במבחר רב של נושאים מכל קצוות ארון הספרים היהודי- בהלכה, בתנ"ך, במחשבה ובחסידות- כשהדגש מושם, כמקובל, על לימוד הגמרא. כבכל ישיבה עיקר סדר יומו של התלמיד מוקדש ללימוד גמרא בעיון ובבקיאות. לימוד הגמרא בישיבתנו אינו מתמקד רק בשיטות הלימוד הקלאסיות, בגישות הראשונים והאחרונים, אלא מוסיף עליהן עיון במרחבי הספרות התנאית ובתלמוד הירושלמי, וכן התמודדות עם השכבות השונות של הסוגיה והשוואת נוסחיה.
תשומת לב מיוחדת ניתנת גם ללימוד התנ"ך מתוך שילוב של גישות קלאסיות עם גישות חדשניות המתמודדות עם אתגרי ביקורת המקרא. גם בתחומי מחשבת ישראל הכוללים מחשבת ימי הביניים, העת החדשה והחסידות, גישת הישיבה היא להציג את מגוון הדעות בדרך רחבה מתוך דגש על התייחסות לשאלות הרלבנטיות לעולמו של בן זמננו. בספריית הישיבה החדישה מגוון רחב מאד של ספרות הנוגעת לכל התחומים שהוזכרו ואף מעבר להם.
בישיבה קיים כולל אברכים המתמקד בלימוד הלכה, המיועד לבוגרי הישיבה ולומדים בו אף בוגרי ישיבות אחרות.
הישיבה רואה חשיבות רבה בעשייה חברתית, והתלמידים מקדישים כמה שעות בשבוע לפעילות התנדבותית באחד המוסדות החברתיים באזור.
בישיבה פועלת שלוחה של מכללת יעקב הרצוג להכשרת מורים ורבים מבוגרי הישיבה השלימו באמצעות המכללה תואר B.eD בחינוך ועוסקים בהוראה.
הישיבה מפעילה את תכנית 'שערים-בית מדרש ישראלי' אשר תחת חסותה פועלים כעשר מסגרות שונות ומגוונות של לימוד בגלבוע ובעמק בית שאן המיועדות לקהל הרחב-דתיים וחילוניים כאחד.
ולסיום, אי אפשר שלא להזכיר את הצד החוויתי-נפשי. הנוף המרהיב הנשקף מפסגת הגלבוע משמש השראה ללימוד מתוך שמחה והתרוממות רוח. חווית השבת המיוחדת בשירה ובריקודים, האווירה החמה והביתית והקשרים המיוחדים והמשמעותיים בין רבני הישיבה לתלמידיה הם המאפיינים הבולטים של ישיבתינו.