סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל בשומרון

אקדמיה פורצת דרך

הנדסת ביוטכנולוגיה/ כימיה
המחלקה להנדסת כימיה במגמות ביוטכנולוגיה וחומרים
התחום עצמו חדשני, והמסלול מכשיר מומחים בכימיה ובהנדסה של חומרים מגוונים כגון חומרים מתכתיים, מורכבים, פולימרים טבעיים וסינתטיים, זכוכיות וחומרים קרמיים. המגמה שמה דגש מיוחד על תחום הכימיה ה"ירוקה'' – שילוב של מדע החומרים עם הדרישות המודרניות לאיכות הסביבה בתעשיות השונות.

על המהנדס הכימי במגמת החומרים מוטלת האחריות לבחירה נכונה של החומרים המתאימים והנכונים ביותר לפתרון בעיות בתכנון מתקנים ומבנים שונים, תוך שימוש בידע על התכונות וההתנהגות של החומרים. המסלול מבטיח הכנה ברמה העדכנית ביותר, תוך שימוש בשיטות ניסיוניות מתוחכמות ובסימולציות ממוחשבות.


המגמה
מטרת המגמה לביוטכנולוגיה היא להכשיר מהנדסים בעלי אוריינטציה יישומית בתחומי התכנון והתפעול בתעשייה הכימית וביוטכנולוגית. הלימודים יקנו לסטודנט רקע בכימיה, בביולוגיה ובביוטכנולוגיה, יכולת תכנון תהליכים ומתקנים בשטחים אלה, וטיפול בבעיות הסביבה, תוך ניצול המוצרים השונים לצרכי האדם והסביבה.

מומחה בהנדסת חומרים יוכל להשתלב במגוון רחב של תעשיות בארץ ובחו''ל בתחום ייצור חומרים, עיבוד חומרים, בנייה, הנדסה אזרחית, ייצור ועיבוד חומרים פלסטיים, פיתוח מערכות, פרויקטים ביטחוניים וצבאיים ועוד.
תוכנית הלימודים
תוכנית הלימודים של הסטודנט במחלקה כוללת: נושאים בסיסיים במתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה, נושאים בסיסיים בהנדסה, וכן נושאים כלליים כגון: כלכלה, ניהול בטיחות ולימודים כלליים נוספים הרלוונטיים למהנדס ולמגמת הלימוד.
הנושאים השונים הנלמדים בהנדסת כימיה, מציידים את הסטודנט בכלים לפתרון בעיות בעולם המודרני. לרשות הסגל והסטודנטים במחלקה עומדים מספר מגוון של מעבדות, שעברו התחדשות בשנה האחרונה.

במחלקה להנדסת כימיה שתי מגמות: ביוטכנולוגיה וחומרים.