סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל בשומרון

אקדמיה פורצת דרך

כימיה
כימיה ביולוגית
כימיה ביולוגית היא ענף של הכימיה העוסק בעיקר במבנה ובתפקוד של חומרים כימיים ברמה המולקולרית והאינטראקציה של חומרים אלה עם מערכות ביולוגיות.

שתי המילים "כימיה" ו"ביולוגיה" מסבירות, למעשה, תחום זה כהבנת הבסיס המולקולרי של החומרים בעלי פעילות ביולוגית ותרופתית. נקודות ההתקדמות האחרונות בכימיה ביולוגית מחוללות מהפכה גדולה ברוב ענפי החי והרפואה

הייחודיות של התוכנית
ייחודיות התכנית היא בהכשרה שאנו מספקים לסטודנטים באחד השטחים המבוקשים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת בכימיה ובביולוגיה. הסטודנטים מקבלים קורסים בסיסיים ומתקדמים בכל ענפי הכימיה: כימיה אורגנית, כימיה אי אורגנית, כימיה פיזיקלית וכימיה תיאורטית, כאשר בכל תחום מושם דגש על מערכות ביולוגית.

המחלקה נמצאת בהתפתחות מתמדת הן מבחינת תחומי המחקר והן מבחינת המיכשור והמיחשוב ומייצבת את עצמה בחזית המחקר המודרני.

במעבדות המחקר המודרניות של המחלקה מתבצעת פעילות מחקרית ענפה בתכנית לתארים גבוהים. משתתפים בה למעלה מ 20 תלמידים לתואר שני ושלישי וזאת בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות אחרות ובעיקר עם אוניברסיטת בר-אילן. מתבצעים מחקרים בשטחי הכימיה האורגנית התרופתית, הפיסיקלית המטלורגיה והכימיה האי-אורגנית. רוב התלמידים בתכנית זו הם בוגרי כימיה ביולוגית והנדסה כימית וביוטכנולוגיה של אוניברסיטת אריאל בשומרון אך גם בוגרי אוניברסיטאות אחרות מגיעים אלינו להשלים לימודיהם ומחקרים לתארים הגבוהים.