סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל בשומרון

אקדמיה פורצת דרך

כלכלה
המחלקה לכלכלה ומנהל עסקים
המחלקה לכלכלה ומנהל עסקים מציעה שתי תוכניות בתואר הראשון: תואר בוגר בכלכלה ומנהל עסקים ותואר בוגר דו-חוגי בכלכלה ותחומים אחרים (פסיכולוגיה, מתמטיקה, תקשורת, קרימינולוגיה, מדעי המדינה ועוד).

התוכנית האקדמית של המחלקה מבוססת על התפיסה שמנהל עסקים איננו תחום שיש ללמוד באופן בלעדי אלא יש לשלבו עם תחומים אחרים, בעיקר כלכלה.

התוכנית מכוונת בעיקר להכשיר אנשי מקצוע טובים לתחומים העסקי או הציבורי הן בכלכלה והן במנהל עסקים. הבוגרים המצטיינים שלנו הם גם מועמדים טובים לתארים מתקדמים. המחלקה מציעה גם תואר MBA המאפשר לבוגרי המחלקה המשך לימודים לתואר שני.
המטרה
מטרתה של התוכנית המשולבת היא להכשיר כלכלנים שלרשותם יעמדו הכלים להבנה ולניתוח של התנהגויות ומנגנונים כלכליים, בן הרמת המקרו של המשק הלאומי והממשלה והן ברמת המיקרו של משקי הבית והחברות העסקיות.

בוגרי המחלקה יוכלו לזהות ולנתח בעיות משקיות תוך שימוש בכלי המדידה והניתוח הנדרשים, ולבחור את הפתרונות המתאימים לבעיות שהוצגו. כישורים אלה, מכשירים את הבוגרים לשמש ככלכלנים מקצועיים במוסדות ציבוריים ובמגזר הפרטי.
המסלולים המוצעים במחלקה:
•חשבונאות
•מימון
•ניהול ומשאבי אנוש
•שיווק
•שמאות
•עסקים בינלאומיים
•כלכלה ציבורית
התוכנית הדו-חוגית בכלכלה
מיועדת לסטודנטים המבקשים לרכוש לעצמם תואר אקדמי מוכר בתחום הכלכלה, הנדרש כיום כתנאי לקבלת משרה, או לקידום מקצועי בתחום המשלב שיקולים כלכליים, יחד עם תחום התמחות נוסף. (פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולגיה, תקשורת, מדעי המחשב, רב תחומי במדעי החברה והרוח ומדעי המדינה)

מטרת הלימודים היא הכשרה של כלכלנים המצוידים בכלים להבנה ולניתוח של התנהגויות ומנגנונים כלכליים, הן ברמת המאקרו של המשק הלאומי והממשלה, והן ברמת המיקרו של משקי הבית והחברות העסקיות.

מיומנויות אלו מכשירות את הבוגרים לשמש ככלכלנים מקצועיים במוסדות ציבוריים ובמגזר העסקי הפרטי.

מטרתו של המסלול הדו-חוגי בכלכלה, המשלב לימודים עם דיסיפלינות נוספות, כמו הלימודים הרב-תחומיים במדעי החברה והרוח, תקשורת ומדעי הטבע ( מדעי המחשב ומתמטיקה), היא לאפשר לתלמיד רכישת מיומנות גבוהה בקבלת שיקולים כלכליים וניהוליים ביחד עם רכישת מקצועיות גבוהה מתחומו הנוסף, ומינופו של הבוגר לשילובו המיטבי בשוק העבודה.
אפשרות למסלול ערב:
הלימודים יתקיימו במשך שלוש שנים, שני ערבים בשבוע+ יום שישי.