סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > המכללה האקדמית נתניה

המכללה האקדמית נתניה

עושים אוניברסיטה לעסקים

תואר ראשון (B.sc.) במדעי המחשב במכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית נתניה, מקנה לא רק תואר אלא גם מכין את הסטודנטים להשתלבות בתעשיית ההיי-טק
אין ספק שהמאה הנוכחית שייכת לעידן המחשב, שכן כל שיגרת חיינו מושפעת מהתועלות היומיומיות שהוא מעניק. בשל כך, תחום מדעי המחשב שהינו רחב וגדוש, נלמד במכללת האקדמית נתניה, תוך הכנת הסטודנט באופן המתאים ביותר, להשתלבות בתעשייה עתירת הידע.
תכנית הלימודים
על מנת להשיג יעד זה, תוכנית הלימודים כוללת בתוכה הכנה תיאורטית חזקה, לצד הכשרה מעשית בהנדסת תוכנה, קורסי תכנות ופרויקטים מעשיים רבים.
דיקן בית הספר, פרופ' עמוס ישראלי, מאמין כי הדבר החשוב ביותר שבוגר בית הספר למדעי המחשב במכללה האקדמית נתניה לוקח עימו בסוף הלימודים הוא, התנסות מעשית נרחבת באפיון ופיתוח תוכנה, בבדיקות תוכנה ובהטמעת מערכות. "בדיוק לשם כך, אנו נמצאים בקשר שוטף עם חברות המעסיקות את בוגרינו ומעדכנים את חומרי הלימוד באופן מתמיד, וזאת על מנת שהסטודנטים שלנו ישלטו במערכות הפיתוח המתקדמות ביותר והרלוונטיות ביותר לצרכי תעשיית ההי-טק בישראל". עוד הוא מוסיף כי "הניסיון המעשי של בוגרי המכללה האקדמית נתניה, עולה בכמותו ובאיכותו על הניסיון המעשי של בוגרי מוסדות אחרים. במבחן התוצאה בוגרי בית הספר למדעי המחשב שלנו מביאים תועלת למעסיקים החל מהיום הראשון לעבודתם", מציין פרופ' ישראלי. למעשה, זאת גם הסיבה שמסלול לימודי הערב בבית הספר הוא מאוד פופולרי בין עובדי חברות היי-טק. לדוגמה: בשנת הלימודים תש"ע תיפתח כיתת ערב ובה כ-35 סטודנטים, מהם למעלה מ 20 עובדי חברת אינטל.
המטרה המרכזית שעומדת לנגד ראשי הפקולטה היא, ליצור תוכנית לימודים המוכוונת בראש וראשונה לצרכי הבוגר, המתעתד להצטרף לשורות מפתחי התוכנה בתעשיית ההי-טק בישראל. כדי להשיג מטרה זו, חולקה תוכנית הלימודים, לשני חלקים עיקריים: חלק המבואות, אשר מתפרש על פני שלושת הסמסטרים הראשונים, ובו מביאים את הסטודנטים הן לרמת פיתוח תוכנה גבוהה, והן לרמה תיאורטית נאותה ומעלה. השלב השני הינו חלק ההתמחות, שאורך גם הוא שלושה סמסטרים, ובו הסטודנטים מתרכזים יותר ויותר בהקניית ידע רלוונטי וניסיון פרקטי, כדי שבבוא היום הם ישתלבו בצורה הטובה ביות
שיתוף פעולה עם חברות היי טק
אחד היתרונות המשמעותיים שיש לסטודנטים בפקולטה ללימודי המחשב במכללה האקדמית נתניה, הוא שיתוף הפעולה הפורה עם חברות ההיי-טק המובילות בישראל וביניהן: מוטורולה, אל-אופ, התעשייה האווירית, טקנומטיקס, M-Systems אורבוטק, נייס, פוליקום ואחרות. הקשרים הענפים והנמרצים עם חברות אלו, מובילים בסופו של דבר ליצירת מערכת קשרי עבודה עתידיים בסוף תקופת הלימודים.
מלגה לסטודנטיות
דגש נוסף וחשוב הוא הרצון והמטרה להגביר את מספר הסטודנטיות הלומדות תחום זה, ולשם כך מועמדות שתתקבלנה ללימודים במכלל, תזכנה למלגה בגובה 40% משכר הלימוד למשך כל תקופת הלימודים.