סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

יוצרים משנים משפיעים

בית הספר למשחק יהודי
מסלול המשחק
מסלול המשחק בבית הספר נפתח מתוך מטרה להכשיר שחקנים ושחקניות אשר יוכלו בבוא העת להשתלב בתחומי התאטרון והקולנוע. המסלול מבוסס על תוכנית לימודים מקצועית החל מלימוד שלבי הבסיס ועד ליכולת משחק גבוהה. ייחודיותה של תוכנית הלימודים באה לידי ביטוי בהתמקדות בלימוד מכלול מקצועות המשחק, בנוסף לתהליך פנימי עמוק שעובר כל תלמיד באופן אישי. תוך כדי הלימודים נחשפים התלמידים והתלמידות לאפשרויות הרבות שיש בתחום המשחק הן מבחינה יצירתית והן מבחינת עבודת האדם על עצמו. מסלול המשחק מקנה לתלמידיו יכולת משחק גבוהה, שיפור בבטחון העצמי וזמן להשתחרר ממרוץ החיים. תוכנית הלימודים הינה תוכנית שלוש שנתית המיוסדת על שנת לימודים ראשונה של לימוד יסודות המשחק ועמידה על במה.במהלך השנה השניה העמקה המתמקדת בשכלול יכולת ההבעה המשחקית, הבנה של עולם התאטרון ולימוד מעשי ברמה מתקדמת. בשנה השלישית מתמקדים בהפקת הצגות וחשיפתן לקהל הרחב.

בסיום שנת הלימודים השלישית תינתן אפשרות למצטיינים להצטרף לתאטרון שהוא המשך ישיר לבית הספר למשחק.

גישת הלימוד בבית הספר תהיה קשובה, מקצועית, תומכת ומאתגרת, מתוך חדוות לימוד ועשיה ומתוך דיבוק חברים.
בהמשך להשקעת בית הספר בתלמידיו ידרשו התלמידים להוכיח התמדה, מסירות, וכח רצון.

הלימודים מתקיימים בהפרדה מלאה גברים לבד ונשים לבד.
תכנית הלימודים
מסלול הלימודים הוא תלת שנתי ומבוסס על תוכנית לימודים מקצועית אשר שמה לה כמטרה להכשיר שחקנים ושחקניות אשר יוכלו בבוא העת להשתלב בתחומי התאטרון והקולנוע . תוכנית הלימודים הנפרדת לגברים ולנשים מבוססת על שיטות הלימוד הנהוגות כיום בכל רחבי העולם ומתבססת על ידע מקצועי רחב של סגל ההוראה.

אנו שמים דגש על עבודה פנימית וצמיחה אישית של כל סטודנט וסטודנטית עם ידע רחב במושגי היסוד של עולם התאטרון תוך שימת דגש על הפן הרוחני היהודי המיוחד לנו. כמו כן משולבים במהלך הלימודים שיעורים המאפשרים לסטודנטים לפתוח חוגי תאטרון לילדים ולנוער ולהתפרנס תוך כדי הלימוד מהמקצוע אותו אתם מבקשים לרכוש.

תוכנית הלימודים בשנה הראשונה מבוססת על יסודות המשחק לפי שיטת סטניסלבסקי, ושיטת הוטה האגן, פיתוח כלי הבעה אישיים באימפרוביזציות, תרגילי תנועה, בתרגילים המיועדים לשחרור רגשי ושכלול יכולת ההבעה, במונולוגים וסצנות מתוך מחזאות ריאליסטית בת ימינו המותאמת לרוח ההלכה.

במהלך שנה ב' ארגז הכלים של השחקן המקצועי גדל ומשתכלל והסטודנטים מעמיקים את הכשרתם המקצועית תוך הכרת מחזאות קלאסית המותאמת לרוח ההלכה, שכלול היכולת האישית בפיתוח קול, שיעורי תנועה , לימוד הפקה, תפאורה, תאורה וסאונד וכן בפיתוח יכולת ההבעה האישית בתור יוצרי תאטרון.

במהלך שנה ג' עוסקים הסטודנטים בעיקר בהעלאת מספר הצגות אשר יוצגו בפני קהל רחב וכן יעמיקו את הכשרתם בשיעור משחק מול מצלמה וההבדל הייחודי של משחק במדיות השונות. כמו כן ימשיכו הסטודנטים בשיעורי פיתוח קול וכל הנדרש למקצועיות ההצגות.
ייחודיות התכנית
ייחודיותה של תוכנית הלימודים באה לידי ביטוי בהתמקדות בלימוד מכלול מקצועות המשחק, בנוסף לתהליך פנימי עמוק שעובר כל תלמיד באופן אישי. תוך כדי הלימודים נחשפים התלמידים והתלמידות לאפשרויות הרבות שיש בתחום המשחק הן מבחינה יצירתית והן מבחינת עבודת האדם על עצמו. מסלול המשחק מקנה לתלמידיו יכולת משחק גבוהה, וכלים להשתלבות בתחום התאטרון הקולנוע והטלווזיה כמו גם היכולת להפיק הצגות מקוריות ובניית תאטראות ברוח היהדות.

בבית הספר שמים דגש רב על מקצועיות ללא פשרות. מורי בית הספר נבחרים בקפידה, תוך דגש - הן על הרמה המקצועית והן על הרמה הדידקטית ויכולת העברת השיעורים . בצוות המורים בבית הספר ניתן למצוא שחקנים ושחקניות מובילים בתחומם.
בשנה האחרונה עברנו לקמפוס גדול ומשוכלל "בית מיתר". בקמפוס כיתות גדולות, פינות ישיבה, חצר גדולה, ציוד חדיש ועוד שהופכים את הלימודים לנוחים ונעימים יותר.
גישת הלימוד בבית הספר תהיה קשובה, מקצועית, תומכת ומאתגרת, מתוך חדות לימוד, עשיה ומתוך דיבוק חברים.

בהמשך להשקעת בית הספר בתלמידיו ידרשו התלמידים/ות להוכיח התמדה, מסירות, וכח רצון. במהלך הלימודים יידרשו התלמידים בהכנת עבודות, תרגילים מעשיים ועבודות כתובות בתחום. הלימודים דורשים עבודה ואימון תדיר בבית, הגשת עבודות, מבחנים והגשת פרויקט גמר.
סגל המורים
בביה״ס למשחק ילמדו מורים ומורות מובילים בתחומם, בעלי נסיון רב בהוראה וביצירה, אשר עוסקים בתאטרון הלכה למעשה.
תעסוקה
הדרישה להצגות יהודיות הולכת וגדלה, מה שמגדיל את הביקוש לשחקנים תורניים ברמה מקצועית גבוהה. ניתן לפתח קריירה בתור שחקן בהצגות ילדים, הצגות יחיד, או בהצגות עם מספר משתתפים. כמו כן בשנים האחרונות אנו עדים לדרישה גוברת מצד הציבור הכללי בארץ ובעולם לסרטים מזן אחר. סרטים שנוגעים בפנימיות, סרטים שנותנים משמעות לחיים. נוסף על כך גם בציבור התורני עצמו גדל הביקוש והצורך לתכנים שיסייעו בהפנמת ערכים חשובים ויתאימו לאופיו המיוחד. צרכים אלו הולידו ביקוש לשחקנים תורניים שיתנו מענה הולם, וימלאו צורך זה. בית הספר רואה חשיבות גדולה, חזון ומטרה בשילוב בוגריו בתעשייה ובמציאת תעסוקה בתחום, ולכן סיוע לבוגריו במציאת עבודה הינו חלק אינטגרלי מהמערכת. מתוך מטרה זו הוקם בית הפקות תורת החיים אשר משלב את בוגריו המצטיינים בפרוייקטים המופנים אליו. בנוסף לבית הספר קשרים במקומות תעסוקה אפשריים ונעשה מאמץ לשלב בהם את בוגריו. ב"ה בבתי הספר השונים של המכללה ישנם בוגרים רבים שנכנסו למעגל התעסוקה.

כמו כן במהלך מסלול הלימודים בית הספר מקנה לסטודנטים ולסטודנטיות שיעור שנקרא "ללמוד על מנת ללמד" ובו ניתנים כלים מעשיים לבניית חוגי דרמה לילדים ולנוער.

בימים אלה נערכים אודישנים להצגה בשם "הניצוץ" לתאטרון תורת החיים המיועדת לקהל נשים ברחבי הארץ.
צלצלו עכשיו
למכללה לאמנויות תורת החיים:
073-7576129