סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

יוצרים משנים משפיעים

חזון המכללה
המכללה מכשירה יוצרים בשלושה תחומים עיקריים באומנות. תחום הקולנוע תחום המשחק ותחום המוסיקה. לכל תחום יש את הייחודיות שלו, אך המשותף לכולם הוא, ששלושתם נוגעים בעולם הרגש ברמה החזקה ביותר. קולנוע משחק ועולם המוסיקה הם המשפיעים העיקריים על דעת הקהל בעולם. השילוב של קול ומראה בקולנוע ובמשחק נושא בתוכו פוטנציאל עצום להיות בית שער למחשבותיו ולרגשותיו של האדם וממילא לכל מעשיו. מוסיקה מגיעה ישירות לליבו של האדם. כח הרגש הוא הכח המניע את האדם לעשות את מעשיו. דרכו אנו פוגשים את העולם. כאשר האדם שמח הוא חושב מחשבות של שמחה וכך הוא מתבונן על העולם וכן להפך.
העוסקים בתחומים אלו הביאו לשינוי עמדות ואמונות, תפיסות חברתיות ואישיות ואף חוללו מהפכות בעולם. את העוצמות האלו עלינו לקחת בשתי ידיים ולעשות בהם שימוש נכון.

המכללה יזמה מהלך היסטורי בכך שהקימה מוסד שמכשיר יוצרים ויוצרות תורניים, להשתמש בכלים אלו וליצור תוכן יהודי מקורי.
בשנים האחרונות עדים אנו למהלך מבורך של צורך מתפתח וגדל לעסוק בתחומים אלה, המקיף את כל הציבורים הקיימים. מציאות חדשה קמה לה בה בני הציבור התורני עוסקים בתחומי הקולנוע, המשחק והמוסיקה, שעד לפי שנים מעטות היו נחלתם של מעטים וכעת ציבור שלם הטומן בתוכו עולמות שלימים של עומק ופנימיות – יכול כעת לומר את דברו.

צעירים ומבוגרים, משתמשים בידע הרב שלמדו במכללה ויוצרים יצירות שלא נראו עד היום. יצירות מתוך עולם פנימי, שהיה אגור במעמקי ליבם במשך שנים רבות. קול חדש הגיע לעולם. קול שנכנס ומחלחל לתודעה הציבורית. רשמים חדשים ותובנות אחרות, אמיתיות וטובות, נזרעים בליבות בני האדם ומהפכה שקטה הולכת ומתפתחת מול עינינו.

המכללה לאומניות "תורת החיים" ממוקמת בבית צבי מיתר, קמפוס חדיש ומאיר עיניים בלב היישוב התורני "יד בנימין". אווירה נעימה בכיתות לימוד רחבות ידיים ומאור פנים של צוות המכללה הם חלק מסימני ההיכר של הקמפוס החדיש והמשוכלל אשר מאובזר בציוד קולנוע וטלווזיה מהמתקדמים בעולם.

הלימודים מתקיימים בהפרדה מלאה בין גברים לנשים.
תנאי קבלה: ראיון ומטלה, שמירת תורה ומצוות עפ"י ההלכה.

צלצלו עכשיו
למכללה לאמנויות תורת החיים:
073-7576129