סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

ביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים

יוצרים משנים משפיעים

מסלול תסריטאות לנשים
רקע
בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי בפרט ובעולם בכלל החל להיפתח להצגתה של התרבות היהודית על רבדיה השונים, ובעקבות כך כוחות יצירתיים רבים מבקשים לצאת מן הכוח אל הפועל, מהרעיון והמחשבה אל הכתיבה, אך חסר להם הידע כיצד לעשות זאת. תוכנית הלימודים במסלול תסריטאות מאפשרת לסטודנטים לרכוש את כל הכלים המקצועיים והתורניים להביע את רעיונותיהם בתסריטים איכותיים ולהתנסות בכתיבה עצמאית.
על התכנית עצמה
המסלול מבוסס על תכנית לימודים מקצועית המקיפה את מכלול המקצועות הנדרשים ליצירת תסריט, עכשווי ומהוקצע, מתוך נקודת מבט יהודית וערכית.
תכנית הלימודים נבנתה על פי הסטנדרטים המקצועיים ביותר בעולם, ומותאמת להתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בשנים האחרונות בתחום כתיבת יוצרת, תסריט וקופירייטינג. בתוכנית יש דגש על עשייה בפועל בנוסף ללימודים התיאורטיים בכיתה, וזאת תוך ליווי אישי של אנשי מקצוע עד לגמר העשייה של התסריטים.
הקורסים הנלמדים
במהלך שנות הלימודים רוכשת כל תלמידה ידע במקצועות הבאים: תסריט עלילתי, דרמה, קומדיה, כתיבת סדרות טלוויזיה, כתיבת סיפורים, מחזאות, תסריטים שיווקיים, משחק, ועוד. בנוסף יתקיימו סדנאות בנושא פתיחת עסק עצמאי, שיווק ומכירה ועוד העשרות.
בבית הספר שמים דגש רב על מקצועיות ללא פשרות, ועל רמה תורנית נאותה. מורי בית הספר נבחרים בקפידה, תוך דגש - הן על הרמה המקצועית והן על הרמה הדידקטית ויכולת העברת השיעור. המורים בעלי ותק רב בתעשיית התסריטים, והסיפורים, וכתבו תסריטים, וסיפורים רבים ומשמעותיים בארץ ובעולם.
מתחם ביה"ס הינו קמפוס חדיש ומאובזר, עם כיתות ממוזגות וריהוט חדיש לחוויית לימוד נעימה ומפרה.
מטרת המסלול
הכשרת תסריטאיות, יוצרות, וכותבות בהתאם לדרישות שוק התעסוקה בישראל.
לימוד מקיף ומקצועי ליוצרים ויוצרות בעלי זהות תורנית, הרוצים לתת ביטוי לרעיונות ולרגשות הייחודיים להם.
פיתוח ערוץ חדש של מודעות תקשורתית לציבור התורני כדי לאפשר לו להגיב על תופעות חברתיות הסובבות אותו בפרט ובכלל, על ידי כלי המדיה השונים.
תעסוקה
בית הספר רואה חשיבות גדולה, חזון ומטרה בשילוב בוגריו בתעשייה ובמציאת תעסוקה בתחום, ולכן סיוע לבוגריו במציאת עבודה הינו חלק אינטגרלי מהמערכת. מתוך מטרה זו הוקם בית הפקות "תורת החיים" אשר משלב את בוגריו המצטיינים בפרויקטים המופנים אליו. בנוסף לבית הספר קשרים רבים במקומות תעסוקה אפשריים, כך שישנם אפשרויות רבות של תעסוקה הן כשכירים והן כעצמאיים. ב"ה ישנם כבר בוגרים רבים שנכנסו למעגל התעסוקה.
תכנית המסלול
הלימודים יתקיימו בימי ראשון בשבוע בשעות 09:15 – 15:15
על פני 34 מפגשים שנתיים.
הלימודים יתקיימו במתחם חדש ומפואר בקמפוס צבי מיתר.
השלמה לתואר אקדמי
בית הספר מאפשר לימודים של יום בשבוע לתואר, במקביל ללימודים בביה"ס בימי ראשון.
הלימודים נמשכים כשלוש שנים, ומעניקים תואר ראשון בחינוך ( b.e.d) עם התמחות בתושב"ע וחינוך מיוחד.
המסלול מוכר כגמול השתלמות למורות מתוכנית עוז ותמורה/ התוכנית הישנה של משרד החינוך.

במשך החודש הראשון של שנת הלימודים תינתן תקופה של ניסיון.
במידה והחלטת להפסיק את הלימודים כספך יוחזר. פרט לשיעורים שלמדת בפועל.
צלצלו עכשיו
למכללה לאמנויות תורת החיים:
073-7576129